محل اشتغال: زندان و پادگان

امیرعباس کلهر

 

شغل انباردار این است که وقتی به دادگاه، بیمارستان یا مرخصی می‌رود همراه خود مواد مخدر به زندان بیاورد؛ البته این افراد قدرت ندارند که بخواهند خودشان موادی را که به زندان آورده‌اند بفروشند و برای همین آن را تحویل دیگر زندانیانی می‌دهند که قدرت فروش مواد را داخل زندان دارند.

وقتی پای پول در میان باشد، قوانین خیلی حرفی برای گفتن ندارند. افرادی هم بوده­ اند که وقتی وارد می‌شدند چند روز بعد تخت یک یا، به قول زندانی‌ها، زاغه را می‌گرفتند. فردی که به­ تازگی از زندان اوین بیرون آمده در این رابطه می‌گوید: یکی از افراد خیلی مشهوری که زندان بود در بدو ورود ۲۵میلیون تومان داد و یک زاغه از معاون وکیل ­بند خرید.

اگر گذرت به آنجا می‌افتاد با صدای آرامی اعلام می‌کردند که سیگار یا ناس موجود است. پادگانی که او در آن خدمت می‌کرد، گله گوسفند داشت. می‌گوید: «یکی از افتخارات فرمانده ما این بود که دو رأس گوسفند را به گله صدرأسی تبدیل کرده بود.» اما این گله گوسفند به چوپان و مراقب نیاز داشت.

 

متن کامل این گزارش را در شماره ششم حق ملت بخوانید. برای تهیه ماهنامه حق ملت علاوه بر کتابفروشی‌ها می توانید با مراجعه به سایت مجله، سفارش خود را ثبت کنید و بدون پرداخت هزینه پست نسخه‌های چاپی مجله را در منزل یا محل کارتان دریافت کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.