کیس می فروشیم … کیس!

چگونه می‌توان با پول پناهجوی سیاسی یا روزنامه‌نگار شد؟

فاطمه علی اصغر در شماره سوم ماهنامه حق ملت به سراغ پدیده کیس فروشی رفته که امروزه در بازار سیاه مهاجرت مورد توجه برخی قرار دارد.

کیس فروشان برای متقاضیان مهاجرت از طریق پناهندگی سیاسی-عقیدتی با جعل برخی اسناد و آموزش سناریویی دروغین که متقاضی پناهندگی باید به مامور اداره مهاجرت در کشورهای مختلف توضیح دهد مبالغ کلانی دریافت می­کنند.

در ادامه چندخطی از این گزارش مستند آمده است:

  • در آن لحظه خاص، در آن زمان گریزپای هیچکس نمی‌دانست چه بر سرش گذشته. یاد نخستین ایمیلی افتاد که به یک موسسه پناهندگی فرستاد و نوشت: «من دیگر طاقت ماندن در کشورم را ندارم. چه کار باید بکنم؟ پول زیادی هم ندارم.»

 

  • براساس آمارهای ارایه شده در یوروستات، موسسه آمار اروپا در سال ۲۰۱۷، با درخواست پناهندگی قریب ۵۶۲ هزار نفر در کشورهای اروپایی موافقت شده است که سوریه، افغانستان، عراق و ایران بالاترین درصد پذیرش‌شدگان بودند.

 

  • میانگین سناریوسازی و خدماتی که این شرکت‌ها می‌دهند؛ از حدود ۵ میلیون تومان شروع شده و تا حدود ۵۰ میلیون تومان هم می‌رسد که با بالا و پایین شدن ارز تغییرات فاحشی می‌کند.

 

  • یکی از سردمداران این شبکه‌های تبلیغاتی مهاجرت شبکه جم است، هولدینگی که توانسته چندین شبکه ماهواره ای را با این درآمد پیش ببرد.

 

  • متن کامل این گزارش را در شماره سوم حق ملت بخوانید. برای تهیه ماهنامه فصل حق ملت علاوه بر کیوسک ها می توانید با مراجعه به سایت مجله به نشانی زیر سفارش خود را ثبت کنید و بدون پرداخت هزینه حمل و پست در منزل یا محل کارتان دریافت کنید.

https://www.haghemelat.com/shop

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.