میراث نفت

مجتبی گهستونی روزنامه‌نگار و پژوهشگر میراث فرهنگی در شماره هفتم حق ملت از «میراث نفت» در خوزستان به مثابه میراثی مدرن نوشته که نگاهی تازه دارد به تحولات ابتدای سده جاری شمسی در خوزستان. در ادامه چند خطی از این گزارش جذاب را می خوانید:

در خوزستان، حفاری مته‏های چاه شماره یک مسجدسلیمان در منطقه «نفتون» در عمق ۱۱۸۰ فوتی (حدود ۳۶۰ متر) زمین به یک میدان عظیم نفتی رسید. صدای هلهله، گاله (فریاد)، هوراها و براووهای مدیران، کارشناسان و کارگران خواب صبحگاهی اهالی منطقه «جهانگیری» را پریشان کرد.

هیچ نشانه ‏ای از ریچی نبود. دوستانش ریچی را صدا می‏ زدند. فقط یک جواب شنیدند: به هیچ چیز دست نزنید؛ فقط عکس بگیرید. او زنده در داخل کابین خلبان سروته آویزان بود. کارشناسان زمین‏ شناسی و تجهیزات هواپیما را در منطقه نفتی «یمهه» مسجدسلیمان نشاندند. سنگ‏ بنای نخستین فرودگاه شهرهای نفتی گذاشته شد.

سنگ نماهای ساختمانی صیقل‏ خورده، درهای تمام‏ چوب با کنده‏ کاری و در بعضی از قسمت‏ های ساختمان آثاری از گچ‏بری در سقف و دیوارها دیده می‏ شد. این منازل به «بنگله» معروف شدند. دوره سوم انبوه ‏سازی منازل کارگری و کارمندی در تمامی مناطق در دستور کار قرار گرفت.

تجهیزات در بارانداز درخزینه پیاده می‏ شد و به وسیله گاری و حیوانات بارکش با عبور از مناطق سخت و دشوار کوهستانی و رودخانه‏ ها تا مسجدسلیمان حمل می‏ شد، اما شرکت نفت ایران و انگلیس بر آن شد راهی ایجاد کند تا این تجهیزات راحت‏تر و بدون تلفات و در زمان کمتر به مقصد برسد. چاره کار احداث خط آهنی بین درخزینه در حوالی شوشتر تا مسجدسلیمان بود.

متن کامل این گزارش را در شماره هفتم حق ملت بخوانید. برای تهیه نسخه چاپی حق ملت علاوه بر کتابفروشی‌ها می توانید با مراجعه به سایت مجله، سفارش خود را ثبت کنید و بدون پرداخت هزینه پست نسخه‌های چاپی مجله را در منزل یا محل کارتان دریافت کنید. نسخه الکترونیکی هم در فیدیبو، طاقچه و جار در دسترس است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.