دادخواهی در اصفهان

سمیه قنبری در این شماره گزارشی دارد با عنوان «دادخواهی در اصفهان» که در آن شرحی از حرکت‌های مردمی در دفاع از میراث در این شهر را روایت کرده است. در ادامه چند خطی از این گزارش را می خوانید.

عباس بهشتیان وقتی دید تلاش­ هایشان برای منع عبورومرور تانک­ها و ماشین­های نظامی از روی پل­ های تاریخی اصفهان بی­ نتیجه است، در نهایت، با خوابیدن روی سی­ وسه پل سبب شد تا برای همیشه تردد وسایل نقلیه از روی پل­ های تاریخی اصفهان ممنوع شود.

تغییر مسیر عبور مترو از چهارباغ آغازگر راهی متفاوت برای بسیاری از شهروندان و علاقه­ مندان به اصفهان بود. هفت سال پس از آغاز احداث مترو در اصفهان، درست زمانی که سازمان قطار شهری به بهانه صرفه ­­جویی شش ­میلیارد تومانی تصمیم گرفت تا مسیر مترو را از خیابان شمس­ آبادی به خیابان چهارباغ عباسی تغییر دهد، بیش از ۲۵۰۰ نفر از شهروندان اصفهانی در برابر این تصمیم غیرقانونی ایستادند.

بازدید خانم بوکووا مدیرکل یونسکو از میدان نقش جهان فرصتی را فراهم کرد تا زنان ساکن در محله پشت میدان امام (کوچه آهنگرها) فرصت هم ­صحبتی با طالبیان، معاون میراث فرهنگی، را به دست آورند. در این دیدار کوتاه از آنان خواسته شد تا درخواست شان را برای بررسی به دفتر معاون میراث فرهنگی ارسال کنند. نامه­ ای چندخطی که سبب شد رسانه­ ها و فعالان میراث فرهنگی برای نخستین­ بار از حجم تخلفات و تخریب­ های شهرداری در حریم میدان نقش جهان آگاه شوند.

متن کامل این گزارش را در شماره هفتم حق ملت بخوانید. برای تهیه نسخه چاپی حق ملت علاوه بر کتابفروشی‌ها می توانید با مراجعه به سایت مجله، سفارش خود را ثبت کنید و بدون پرداخت هزینه پست نسخه‌های چاپی مجله را در منزل یا محل کارتان دریافت کنید. نسخه الکترونیکی هم در فیدیبو، طاقچه و جار در دسترس است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.