حریم سلبریتی

گفتگوی طناز طباطبایی و مصطفی ملکیان

با بادکردن فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، سلبریتی‌های هنری، ورزشی، سیاسی و… ایرانی گرچه از این فضاهای تازه برای هرچه‌ بیش‌تر دیده‌شدن بهره گرفته‌اند اما در همان‌حال از این‌که مخاطبان، طرفداران و کاربران این شبکه‌ها حد و حدود حریم‌‌خصوصی آن‌ها را مراعات نمی‌کنند گله و انتقاد دارند؛ روسری یکی را باد برده و فیلمی منتشر شده؛ از عروسی آن یکی فیلمی درآمده؛ چت‌های یکی دیگر علنی شده و… .

در شماره دوم #فصل_حق_ملت روزبه کریمی میزگردی را در مورد «حریم خصوصی سلبریتی ها» برگزار کرده که در آن از یک سو #طناز_طباطبایی بازیگر شناخته‌شده سینما و تئاتر از نظرات و تجربیاتش بگوید و در سوی دیگر گفتگو «مصطفی ملکیان» نظریه‌پرداز شهیر فلسفه و اخلاق به واکاوی موضوع حریم شخصی سلبریتی­ ها پرداخته است.

 

عکس: آرتین غضنفری/ فصل حق ملت

کریمی در بخشی از مقدمه خود بر این میزگرد آورده است: «ملکیان درباره حریم‌خصوصی هرجا گفته و نوشته، بر این موضع پای فشرده که مدام حریم‌خصوصی ما با منافع اجتماعی در برخورد است؛ می شد حدس زد میان دغدغه‌های هنرمندان درباره حریم‌ خصوصی‌شان با ایده‌های ملکیان یک گفت‌وگو درگیرد…. «طناز طباطبایی»، بازیگر نقش حنا در خشم‌وهیاهو، خودش هنرمندی‌است اگرچه در سینما خیلی گزیده کار کرده، اما این سال‌ها از پرطرفدارترین بازیگران زن ایران بوده ولی جالب ‌است که او می گوید از چالش‌ سلبریتی‌ها و حریم‌خصوصی‌شان در امان مانده؛ حتی می‌گوید در ۱۵سال کارنامه هنری‌اش، از سوی مخاطبان و مردم با نگاه‌ها و آزارهای جنسی و جنیستی روبه‌رو نشده؛ اما چه‌طور؟».

حرفهای مصطفی ملکیان و طنازطباطبایی را در مشروح این میزگرد جذاب و خواندنی در شماره دوم حق ملت بخوانید.

برای تهیه ماهنامه فصل حق ملت علاوه بر کیوسک­ها و کتابفروشی­ها می توانید با مراجعه به سایت مجله به نشانی زیر سفارش خود را ثبت کنید و بدون پرداخت هزینه حمل و پست در منزل یا محل کارتان دریافت کنید.

https://www.haghemelat.com/shop

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.